W czasach, gdzie wiele biznesów przeniosło się do internetu, znacząco zmienił się system budowania relacji z klientami. Nowoczesny marketing wykorzystujący adresy e-mail osób, które dokonały rejestracji na danej stronie, polega na wysyłce do tychże osób wiadomości o różnorodnym charakterze i treści. Popularnym sposobem na przyciągnięcie nowych klientów jest tzw. Poker za darmo bez rejestracji, który wykorzystują również w swej ofercie internetowe kasyna np. w formie pieniężnej lub dodatkowych spinów przy grze. Sprawdźmy, na jakie bonusy możemy liczyć, rejestrując się na stronach firm bądź osób pracujących w branży rozwoju osobistego.
Bezpłatne warsztaty, medytacje i więcej
Osób w branży rozwojowej przybywa z dnia na dzień coraz więcej. Nic w tym dziwnego, gdyż rola coacha, trenera różnych metod rozwoju, jest coraz bardziej popularna, ponieważ wzrasta jednocześnie zapotrzebowanie na tego typu usługi. Coraz więcej ludzi pragnie rozwijać się w umiejętnościach miękkich, rozwijać swą inteligencję emocjonalną, ale przede wszystkim chce zmienić siebie, by wpłynąć tym samym na swoje życie na wielu polach. Na pewno pomocne w tym będą bonusy na starcie, które na początku współpracy oferują firmy rozwojowe. Jeśli ktoś pragnie zacząć od samodzielnej pracy, od zapoznania się z metodami czy osobą prowadzącą proces rozwoju osobistego, to warto zapisać się na bezpłatne newslettery. Dostarczają one podstawowej wiedzy, przypominają o ważnych wydarzeniach, czy zapraszają na bezpłatne warsztaty, wykłady i medytacje. Można także otrzymać krótkie treści w postaci e-booka lub audiobooka. Innym rodzajem bonusów są bezpłatne sesje lub konsultacje wstępne, które ułatwią ten pierwszy kontakt między coachem a osobą zainteresowaną współpracą. Tak, właśnie współpracą, opartą na wzajemnym szacunku, szczerości i otwartości, bo tylko tak można wspólnie wyruszyć w tę podróż pełną rozwoju w różnych obszarach naszego życia.
Zniżki dla stałych subskrybentów
Programy tzw. lojalnościowe, to najbardziej rozpowszechniony sposób, aby zatrzymać swych klientów na dłużej. Obecne są one dookoła nas, biorąc pod uwagę, chociażby zakupy w sieciach sklepów spożywczych, gdzie zakładamy kartę stałego klienta, dzięki której możemy korzystać ze specjalnych zniżek i rabatów. Podobnie jest w przypadku zapisania się do subskrypcji, dzięki której często możemy liczyć na zniżkę dotyczącą wybranych produktów i usług. Biorąc pod uwagę fakt, iż sporo kursów czy warsztatów do tanich nie należy, taka oferta może być bardzo atrakcyjna dla wielu zaciekawionych nią ludzi. Często nawet może stanowić główny impuls do tego, by z danej oferty jednak skorzystać. Plusem jest to, iż zniżka nie odbija się na jakości usługi, a przecież zależy nam, aby skorzystać jak najlepiej z wybranego kursu czy sesji indywidualnej. W dobie internetu, kiedy bywa tak, że mamy ograniczony dostęp do bezpośredniego kontaktu ze specjalistami, coachami, przychodzą z odsieczą konsultacje czy programy w systemie online. Jak pokazał nam ostatni czas, jest to jak najbardziej możliwe, a dla większości, to niczym “okno na świat”, przez które mogą wyjść do ludzi, wymienić się swym doświadczeniem, skorzystać z obfitości, jaką oferują firmy/osoby powiązane z branżą rozwojową.
Praktyczne zastosowanie newsletterów
Prócz wspomnianych bonusów czy programów lojalnościowych, istnieje jeszcze jedna, zasadnicza funkcja zapisywania się do newslettera, a mianowicie informowanie. Tak naprawdę, to od tego się zaczęło, od dostarczania osobom zainteresowanym rzetelnych informacji w danej dziedzinie, ale także od przekazywania im wiadomości dotyczących najnowszych zniżek, akcji promocyjnych, spotkań, kursów czy webinarów, na które wcześniej zapisaliśmy się. Kiedy nie prowadzimy kalendarza, terminarza, to przypomnienie o nadchodzącym wydarzeniu w postaci wiadomości na nasz e-mail, jest idealną opcją i w pełni spełnia swą funkcję. Dlatego w przypadku interesujących nas stron warto zapisać się na dany newsletter.